سوغات شهر وان 2021

0 0
Read Time:2 Minute, 45 Second

از جمله سوغات شهر وان می توان به انواع قالی و گلیم اشاره کرد. البته سوغاتی‌های معروف ترکیه همچون شیرینی‌های خوشمزه ترکی را نیز می توانید در شهر وان پیدا کنید.

چای ترک، نوشیدنی آرامش‌بخش

بعد از جنگ جهانی اول و سقوط امپراطوری عثمانی، چای به یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه به لحاظ اقتصادی برای مردمان ترکیه بدل شد. شما می‌توانید به عنوان یک سوغاتی ایده‌آل و کلاسیک، چای ترک، فنجان‌های چای و ظروف چای‌خوری ترکی را به عنوان یکی از زیباترین و شیک‌ترین سوغاتی های وان برای دوستان و آشنایان چای خورتان تهیه کنید. راستش را بخواهید پس از هر گشت‌وگذار در شهر وان، چای لازم می‌شوید و خیلی بهتان می‌چسبد. پس چرا نباید بخواهید یکی از انتخاب‌های سرراست‌تان برای خرید سوغاتی های وان باشد. 

چای-ترک،-یکی-از-سوغاتی-های-وان

راحت‌الحلقوم، شیرینی‌های رنگی‌رنگی

امتحان کردن راحت‌الحلقوم را به همه شما گردشگران علاقمند به ثبت نام در تور وان کایت دعوت می‌کنیم. اما همه کیف و حالش نباید در اینجا به پایان برسد. شما می‌توانید برای خودتان، دوستان و آشناهایتان یکی از خوشمزه‌ترین سوغاتی های وان را تهیه کنید. این شیرینی خوشمزه و دسرطور در همه جای ترکیه و شهر وان پیدا می‌شود؛ حتی در فرودگاه‌ها که اگر در پایان سفر به یادش افتادید هم بتوانید آن را تهیه کنید و یکی از بهترین سوغاتی های وان از زیر دست‌تان در نرود. 

راحت‌الحلقوم،-از-خوشمزه‌ترین-سوغاتی-های-وان

اجناس سرامیکی، زیباترینِ سوغاتی های وان

موتیف‌ها و تکنیک‌های متفاوتی از زمان‌های گذشته درخصوص ساخت کاشی‌های سرامیکی و اجناسی از این دست تا به امروز در ترکیه باقی مانده است. در بین سوغاتی های وان، اجناس سرامیکی بیانگر تاریخچه و فرهنگ غنی مردمان ترک زبان همسایه ماست. کاسه‌ها، بشقاب‌ها، گلدان‌ها و… اجناس دیگری زیبا و دست‌ساز که در بسیاری از فروشگاه‌ها پیدا می‌شود، یکی از بهترین سوغاتی وان است که می‌توانید آن‌ها را با خیال راحت و عدم نگرانی نسبت به حمل‌ونقل‌شان به خانه آورده و به هر که دوستش دارید، هدیه‌اش دهید. 

اجناس-سرامیکی،-از-زیباترین-سوغاتی-های-وان

ابزارآلات سنتی، باب میل عاشقان موسیقی

ابزارآلات سنتی ترکی، انتخاب خوبی برای تهیه یکی از کاربردی‌ترین سوغاتی های وان خواهد بود. اگر در بین دوستان‌تان و خانواده‌تان کسی هست که به موسیقی علاقه داشته باشد یا حتی در این رشته فعال باشد، خرید طبل‌های کوچک را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

ابزارآلات-سنتی،-از-هنری‌ترین-سوغاتی-های-وان

قهوه ترک، اصالت یک برند آسیایی

بعد از اقامت چند روزه در هر یک از شهرهای ترکیه و عادت کردن به نوشیدن قهوه برای رفع خستگی، آن هم قهوه ترک، حتماً لازم است برای خودتان و آشناهای‌تان چند بسته از بهترین‌ سوغاتی های وان را تهیه کرده و به خانه ببرید تا مدت‌ها پس از بازگشت از ترکیه، با یاد و خاطره نوشیدن قهوه ترک، روزتان را آغاز کنید. 

قهوه-ترک،-از-اصیل‌ترین-سوغاتی-های-وان

چشم نظر، فرار از دست حسودان

شما در بسیاری از فروشگاه‌های شهرهای ترکیه می‌توانید شاهد فروش چشم نظر باشید، سنگ‌های آبی‌رنگ با ظاهری عجیب، یکی از محبوب‌ترین سوغاتی های وان. این عقیده به فرهنگ مردمان یونان و روم باستان باز می‌گردد که چنین سنگی می‌تواند شیطان یا در واقع چشم بد، حسودان و تنگ‌نظران را از کسانی‌که آن را به همراه داشته باشند، دور نگه دارد. 

چشم-نظر،-از-خرافاتی‌ترین-سوغاتی-های-وان

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست قبلی فرهنگ مردم وان 2021
پست بعدی ارزانترین گزینه در بین سفرهای خارجی 2021